İKV, ULUSLARARASI İLİŞKİLER KONGRESİ'NDE PANEL DÜZENLEDİ

İktisadi Kalkınma Vakfı, 23-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Ordu'da düzenlenen Uluslararası İlişkiler Kongresi'ne katılarak "AB'nin Geleceği ve Türkiye" konulu bir panel düzenledi. Uluslararası İlişkiler Konseyi'nin Bahçeşehir Üniversitesi desteği ile düzenlediği Kongre’de uluslararası ilişkilerde güncel eğilimler ve konular farklı paneller kapsamında ele alındı.

İKV’nin düzenlediği panelin konuşmacıları, AB'nin geleceğine yönelik temel gelişmeleri ve Türkiye-AB ilişkileri açısından etkilerini ele aldı. Panelin konuşmacıları İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Prof. Dr. Selcen Öner, Doç. Dr. Başak Alpan ve Dr. Betül Ayanoğlu idi. Moderatörlüğü Doç. Dr. Fulya Aksu tarafından yapılan panelde Prof. Dr. Öner AB'de yükselen sağ partiler ve yaklaşan AP seçimleri ekseninde etkileri konusunu ele alırken, Doç. Dr. Alpan Rusya'nın Ukrayna işgali sonrasında Türkiye-AB ilişkileri ve Avrupa Siyasi Topluluğu konulu bir bildiri sundu ve "perakendeci Avrupa" kavramını ele aldı.

Doç. Dr. Nas "AB'nin Geleceği ve Türkiye" konulu bildirisinde, AB'nin geleceğine yönelik temel endişe ve fırsatlara dikkat çekerek bunların Türkiye-AB ilişkileri üzerindeki etkilerine odaklandı. Dr. Ayanoğlu ise Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın Türkiye-AB ilişkileri üzerindeki etkisini irdeleyen bir bildiri sundu. Panel soru ve cevap bölümü ile sona erdi.

 

2024

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT