İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, “AB-KAYSERİ İŞ FORUMU 2024”E KATILDI

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 4 Mart 2024 tarihinde, Kayseri Ticaret Odası’nın ev sahipliğini yaptığı “Avrupa Birliği-Kayseri İş Forumu 2024”e katıldı. Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen foruma TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi Murat Cahid Cıngı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 17 AB ülkesinin büyükelçileri, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, protokol üyeleri ve iş insanları katıldı.

Forum kapsamında düzenlenen “AB ve Türkiye Ekonomik İlişkilerimizin Geleceği, Yeşil Dönüşümü ve Dijitalleşme için AB’nin Destekleri” başlıklı panelin konuşmacıları Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi Murat Cahid Cıngı ve Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy oldu.

Forumda yeşil ve dijital dönüşüm eksininde Türkiye-AB ilişkileri hakkındaki görüşler tartışılırken, özellikle gümrük birliğinin modernizasyonu, vize ve taşıma kotaları sorunlarını vurgulandı.

 

2024

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT