İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, AVRUPA İŞLETMELER PARLAMENTOSU ZİRVESİNE KATILDI

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 14 Kasım 2023 tarihinde, “Girişimcilerin Sesleri, Avrupalı Seçenekler” başlığı ile bu yıl altıncısı düzenlenen Avrupa İşletmeler Parlamentosu (European Parliament of Enterprises) EPE toplantısına delege olarak katıldı.

Başkan Zeytinoğlu, TOBB heyeti kapsamında düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaparak Türkiye-AB Gümrük Birliği’nin günümüz koşullarını dikkate alarak güncellenmesinin önemine değindi. Özellikle AB’nin imzaladığı Serbest Ticaret Anlaşmaları’nın Türkiye açısından yarattığı ticareti saptırıcı etkileri vurgulayan Zeytinoğlu, bu gibi sorunların çözümü için gümrük birliğinin güncellenmesine yönelik müzakerelerin bir an önce başlatılması gereğine dikkat çekti.

EPE Avrupa Parlamentosu Genel Kurul salonunda 700’ün üzerinde girişimcinin katılımı ile gerçekleşti. Avrupa’nın farklı ülkelerinden katılan girişimciler bir günlüğüne Avrupa Parlamentosu üyesi olarak, AB gündemindeki bazı önemli konuları tartıştı ve oy verdi. Bu seneki gündem konuları enerji, işgücü piyasasında gerekli beceriler ve uluslararası ticaret olarak belirlendi.

 

2023

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT