İKV İSTANBUL ABBM, YENİ AVRUPA BAUHAUS ETKİNLİĞİNE KATILIM GÖSTERDİ

AB Türkiye Delegasyonu tarafından 9-12 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Avrupa Birliği-Türkiye Gençlik Forumu, Yeni Avrupa Bauhaus (New European Bauhaus) adlı etkinliğe İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi dört öğrenciyle katılım gösterdi. Etkinlikte, 19 farklı şehirden gelen AB Bilgi Merkezi koordinatörleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç mimar, tasarımcı ve mühendis adayları sürdürülebilir kentlerin nasıl inşa edilebileceği sorusuna yanıt aradı. 

9 Ekim 2023 tarihinde başlayan etkinliğin açış konuşmasını AB Türkiye Delegasyonu İletişim Bölümü Başkanı Ramunas Janusauskas gerçekleştirdi. Açış konuşmasının ardından başlayan çalıştaylarda öğrenciler aktif katılım sağlayarak yaşanabilir kentleri oluşturmak için fikirlerini sundu. 

Etkinliğin ikinci gününde AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut "Yeni Avrupa Bauhaus" etkinliğine katıldı. Büyükelçi Landrut konuşmasında, Türkiye-AB ilişkilerine ve daha sürdürülebilir bir yaşamın ne şekilde oluşturulabileceği konusuna değinerek öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Büyükelçi Landrut, Yeni Avrupa Bauhaus'un temel ilkelerinin önemini vurgulayarak, "Güzel, Sürdürülebilir ve Birlikte" ifadelerini kulandı.

Etkinliğin devam eden günlerinde birçok çalıştay, panel ve aktiviteler yapıldı. Öğrenciler, ilerleyen çalışmalarına ilham olacak ve şehirleri güçlendirecek yenilikçi stratejiler ortaya koydu.

 

2023

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT