İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, BRÜKSEL’DE DÜZENLENEN GÖÇ KONULU TOPLANTIDA KONUŞTU

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 4 Temmuz 2023 tarihinde, Brüksel’de düzenlenen “Göç Akımları ve Bölgesel Sınamalar: Göç Konusunda Türkiye’nin İzleyeceği Yol (Migratory flows and regional challenges: Türkiye’s way forward on migration)” adlı etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştirdi. Türkiye’nin Uluslararası Göç Politikası Geliştirme Merkezi (International Center for Migration Policy Development) ICPMD Yürütme Grubu Başkanlığı vesilesiyle Türkiye’nin AB Daimî Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlik, TOBB-İKV Brüksel Temsilciliği konferans salonunda yapıldı.

Başkan Zeytinoğlu konuşmasında Türkiye-AB ilişkilerinin kritik alanlarından biri olan göç konusundaki son gelişmelere değindi. Başkan Zeytinoğlu göç konusunda iş birliğinin artırılması konusuna değinirken, aynı zamanda Türkiye-AB ilişkilerinde bütüncül bir yaklaşımının gerekli olduğunu belirtti ve ilişkilerin sadece göç üzerinden ilerlemesinin mümkün olmayacağını vurguladı.

Başkan Zeytinoğlu’nun ardından Türkiye’nin AB Nezdinde Daimî Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Avrupa Komisyonunun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi birer konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik Türkiye Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve ICPMD Genel direktörü Michael Spindelegger’ın konuşmacı olduğu panel ile devam etti.

 

2023

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2023 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT