İKV, TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE İLİŞKİN STOKHOLM’DE TOPLANTI DÜZENLEDİ

İKV, 21 Haziran 2023 tarihinde İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (UI) iş birliği ile Stokholm’de Türkiye-AB ilişkilerini ele alan bir toplantı düzenledi. Bilindiği üzere İKV 2010 yılından bu yana yürüttüğü AB Dönem Başkanlıkları projesi kapsamında AB dönem başkanlığını devralan ülkelerin başkentlerinde Türkiye-AB ilişkilerini gündeme getirmeyi amaçlayan toplantılar düzenliyor.

İsveç’in AB Dönem Başkanlığı çerçevesinde düzenlenen toplantı İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Direktörü Jakob Hallgren ve İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun açış konuşmaları ile başladı. Ardından düzenlenen ilk panelde İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Programı’nın Yöneticisi Rouzbeh Parsi’nin moderatörlüğünde, İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Can Selçuki, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Programı Analisti Aras Lindh, Lund Üniversitesi Orta Doğu Çalışmaları Merkezi Araştırmacısı Dr. Pınar Dinç seçimler sonrasında Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdi.

Moderatörlüğünü İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü AB Programı Yöneticisi Nicholas Aylott’un üstlendiği ikinci panelde ise Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Müftüler-Baç, TOBB-ETÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sanem Baykal, İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tarık Oğuzlu ve İsveç Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü Araştırmacısı Büyükelçi Michael Sahlin Türkiye-AB ilişkilerini tartıştı.

 

2023

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT