İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI AÇIŞ TOPLANTISINA KATILDI

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV’nin İstanbul AB Bilgi Merkezi yürütücüsü olarak yer aldığı ağın, 27 Ocak 2023 tarihinde, İzmir’de yapılan proje açış etkinliğine katıldı. Toplantının açış konuşmaları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut tarafından yapıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, AB Bilgi Merkezleri projesinin 1996 yılından beri yürütüldüğünü belirtirken, proje ile AB ve Türkiye-AB ilişkileri hakkında toplumun tüm kesimlerini içeren bilgilendirme ve farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini söyledi.

AB ile ilişkilerin, Türkiye’nin modernleşme ve zenginleşme süreci için son derece önemli olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Biz, TOBB olarak bu nedenle AB ile ilişkileri daima önceliklerimizin başında tutuyoruz. Gümrük Birliği, Türkiye’nin üretim kapasitesinin dönüşümü için en önemli araç olmuştur. Katılım müzakereleri, Türkiye’nin dönüşüm sürecini daha da genişleterek derinleştirmiştir. Son yıllarda katılım süreci durdu. Türk iş dünyası olarak bu durumdan mutlu değiliz” dedi. Toplantı daha sonra ‘Dijital Çağın Becerileri’ başlıklı panel ile devam etti.

 

2023

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT