İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, BRÜKSEL’DE TEMASLARDA BULUNDU

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 18-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Brüksel’de temaslarda bulundu. TOBB Başkan Yardımcısı olarak, TOBB Yönetim Kurulu’nun Brüksel ziyaretine katılan Zeytinoğlu, çeşitli ziyaretler ve temaslar gerçekleştirdi. Öncelikle, AB Nezdinde Türkiye Daimî Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ziyaret edildi ve Türkiye-AB ilişkilerinde son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ardından, NATO Nezdinde Türkiye Daimî Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk ile Rusya-Ukrayna Savaşı çerçevesinde NATO’nun artan önemi ve Türkiye’nin rolü ele alındı. Daha sonra Türkiye’nin Belçika Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ziyaret edildi.

TOBB-İKV Brüksel Temsilciliği’nde EUROCHAMBRES Genel Sekreteri Ben Butters’ın katıldığı toplantı kapsamında Türkiye ve AB iş dünyasının ilişkileri ve iş birliği ele alındı. Başkan Zeytinoğlu, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın kabinesi ile de görüşerek Avrupa Yeşil Mutabakatı’ndaki son gelişmeler hakkında bilgi aldı ve Türkiye’nin bu süreçteki önemini vurguladı.

 

2022

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT