İKV’DEN YENİ YAYIN: AB VE TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ ALMANAĞI 2019

İKV Basın Danışmanı Mehmet Poyrazlı tarafından hazırlanan ve 2019 yılı boyunca AB ve Türkiye-AB ilişkilerinde gerçekleşen önemli olayları ana hatlarıyla ortaya koyan "Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı 2019" İKV tarafından yayımlandı.

İKV tarafından bu güne kadar yayınlanan 17’nci Almanak olma özelliğini taşıyan Almanak 2019’da (Yayın No: 315), Türkiye’nin AB gündemine ilişkin gelişmelerin yanı sıra, AB’de ve Üye Devletlerde yaşanan önemli gelişmeler de yer alıyor. 2019 yılı boyunca Türk yetkililerin AB nezdinde gerçekleştirdikleri üst düzey ziyaretler ve AB yetkilileri tarafından Türkiye’ye gerçekleştirilen üst düzey ziyaretler, Avrupa Komisyonu tarafından sunulan önemli girişimler, Türkiye’nin ve AB’nin imzaladıkları uluslararası anlaşmalar, kabul edilen yasalar, gerek Türkiye gerekse AB’yi ilgilendiren önemli olaylar, AB Zirveleri ve Konsey toplantıları Almanak 2019’da geniş yer buluyor.

Başta iş dünyası ve Türkiye-AB ilişkilerini yakından takip eden kesimler olmak üzere tüm kamuoyu için faydalı bir kaynak niteliği taşıyan bu yayında ayrıca, İKV’nin yayınlarına ve İKV tarafından düzenlenen seminer, panel ve uluslararası konferanslara da yer veriliyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı 2019

Hazırlayan: Mehmet Poyrazlı

Yayın Numarası: 315

Yayın Tarihi : Ağustos 2021

Sayfa Sayısı: 108

ISBN: 978-605-7756-16-9

Yayının pdf dökümanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

2021

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT