İKV`DEN YENİ YAYIN: AVRUPA PARLAMENTOSUNDAKİ SİYASİ GRUPLARIN KRİZLER AVRUPASI`NA YAKLAŞIMLARI

İKV tarafından basılan ve Dr. Zühal Ünalp Çepel editörlüğünde hazırlanan yayın doğrudan halk tarafından şekillendirilen ve Avrupa halklarının temsil edildiği tek AB kurumu olan Avrupa Parlamentosunu ele almaktadır.

Dr. Zühal Ünalp Çepel editörlüğünde hazırlanan bu yayınımız, Avrupa Parlamentosunda üye ülkeleri değil üye ülke halklarını temsil eden siyasi grupların pozisyonlarının anlaşılması açısından literatürdeki önemli bir boşluğu dolduruyor. Parlamentoda yer alan yedi siyasi grubun derinlemesine incelendiği çalışmada, birbirinden değerli araştırmacılar siyasi grupların AB’nin son dönemde yüzleşmek durumunda kaldığı çeşitli krizlere yönelik tutumlarını
masaya yatırıyor. Bu kapsamda Avrupa Halkları Partisi grubunu Elif Cemre Beşgür, Sosyalist ve Demokratlar grubunu Sadık Demirbağ, Avrupa Birleşik Solu/ Kuzey Solu grubunu Adem Kurtar, Yeşiller/Avrupa Özgür İttifakı grubunu Burcu Kiper, Kimlik ve Demokrasi grubunu Sarp Kayrak, Avrupa’yı Yenile grubunu Beril Hakverir ve Avrupa Muhafazakarlar ve Reformcular grubunu Mirzet Müezzinoğlu derinlemesine inceleyerek analiz etti.
Yayınımızın genel olarak Türkiye-AB ilişkilerini, özelde ise AB kurumlarını çalışan ya da merak eden araştırmacılar için önemli bir kaynak teşkil edeceğine ve AB’nin Türkiye’de daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Emeği geçen tüm araştırmacılara teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz.

Yayınımıza buradan ulaşabilirsiniz.

2021

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT