İKV GENEL SEKRETERİ NAS, TATSO TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, 17 Aralık 2020 tarihinde Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından düzenlenen “Türkiye-AB Gümrük Birliği'nin Güncellenmesi, Almanya ve Türkiye'den İş Perspektifleri” toplantısına panelist olarak katıldı ve Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin Türkiye-AB ilişkileri açısından önemini vurguladı.

Açılış oturumunda TATSO Başkanı Rolf A. Königs, Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Güneydoğu Avrupa, Türkiye, EFTA ülkeleri, AGİT ve Avrupa Konseyi'nden Sorumlu Komisyon Üyesi Büyükelçi Susanne Schütz, T.C. Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın konuşmacı olduğu toplantıda, ana konuşmacı olarak Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen konuşma gerçekleştirdi.

Moderasyonu TEPAV İcra Direktörü Prof. Dr. Güven Sak tarafından gerçekleştirilen “Türkiye– AB Gümrük Birliği’nin Güncellenmesi–Almanya ve Türkiye'den İş Perspektifi” isimli panel bölümünde İKV Genel Sekreteri Nas’ın yanı sıra, Bertelsmann Vakfı Ticaret ve Küreselleşme Kıdemli Uzmanı Dr. Christian Bluth, AUNDE Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cesur Sünnetçioğlu ve BEKO/Grundig Tedarik Zinciri Müdürü Cristina Mandru katkı sağladı.

2020

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT