İKV, KOCAELİ SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİYLE AVRUPA YEŞİL MUTABAKATI KONULU TOPLANTI DÜZENLEDİ

İKV, Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde, 12 Kasım 2020 tarihinde “AB Yeşil Mutabakatı’nın (Green Deal) Temel Unsurları: Türk İş Dünyası için Beklentiler” adlı Webinar düzenledi.

Webinar’ın açış konuşması İKV ve KOSANO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu tarafından yapıldı. Başkan Zeytinoğlu konuşmasında Avrupa Komisyonunun öncelikli konuları arasında yer alan Yeşil Mutabakatın Türkiye’yi de yakından ilgilendirdiğini belirtti. Başkan Zeytinoğlu, gerek AB içinde döngüsel ekonomi ilkeleri çerçevesinde değişen ürün ve üretim standartları, gerekse karbon kaçağını önlemeyi hedefleyen sınırda karbon düzenleme mekanizması gibi uygulamaların özellikle AB’ye ihracat yapan sektörler için çok yakından izlenmesi ve uyum sağlanması gereken unsurlar olduğunu vurguladı.

Webinar’ın panel bölümünde moderatörlüğü Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Turabi gerçekleştirdi. Konuşmacı olarak İKV Genel sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas’ın yer aldığı Webinar’da, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türk iş dünyasına etkileri konulu bir sunum yaptı. Doç. Dr. Nas sunumda Yeşil Mutabakatın temel ilke ve hedeflerini anlatırken, üretim ve tüketim biçim ile yöntemlerini radikal bir şekilde değiştirmeyi vadeden Yeşil Mutabakatın tüm uluslararası üretim ve ticaret dengelerini etkileyeceğini belirtti. İKV Genel Sekreteri Nas, Türkiye açısından da Yeşil Mutabakatın etkilerine hazır olunması gerektiğini ve sürecin hızla ilerlemekte olduğunu vurguladı. Webinar katılımcıların soru ve cevapları ile tamamlandı.

2020

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT