İKV GENEL SEKRETERİ NAS, GÖÇ KONULU TOPLANTIYA KATILDI

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, 22 Ekim 2020 tarihinde Heinrich Böll Vakfı tarafından düzenlenen “Kırılgan Devletler ve Doğal Kaynaklar: Doğu Akdeniz’de Enerji Konusundaki Hak İddiaları ve Göç Sorunu” (Fragile States and Natural Resources: East Mediterranean Energy Claims and the Migration Challenge)  başlıklı çevrimiçi toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

İki panel halinde gerçekleşen toplantının “Doğalgaz Anlaşmazlıkları: Yarışan Çıkarlar” başlıklı ilk bölümünde Altınbaş Üniversitesi’nden Tolga Demiryol, Brüksel Vrije Üniversitesi’nden Dr. Isabelle Ioannides ve The Hellenic Foundation for European and Foreign Policy (ELIAMEP)’ten Nicholas Danforth sırasıyla konuyla ilgili Türkiye, Avrupa ve ABD perspektifini tartıştılar.

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, “Göç Konusu: Kırılgan Devletler ve Avrupa için Sorunlar” başlıklı ikinci panelde “Türkiye’nin Konumu” konusu üzerine bir sunum yaparken, German Council on Foreign Relations’dan Roderick Parkes  “Göç ve Avrupa Birliği” ve NATO’dan Benedetta Berti “NATO’nun Rolü ve Transatlantik Güvenlik Yapıları” başlıklı sunumlar gerçekleştirdi.

2020

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT