İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, KİK TOPLANTISINA KATILDI

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 8 Eylül 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşen Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) 39’uncu toplantısına katıldı. Türkiye-AB KİK Eş-Başkanları M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Panagiotis Gkofas eş-başkanlığında yapılan toplantıya Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ile Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı da katılarak konuşma yaptı.?

Toplantıya Türkiye’den TOBB Başkanı ve KİK Eş-Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, T. Kamu–Sen Başkanı Önder Kahveci, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, HAK-İş Başkanı Mahmut Arslan, İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,  İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, İKV Genel Sekreter Yardımcısı M. Gökhan Kilit, Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Eyüp Alemdar, Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ekrem Keskin, TOBB AB Uyum Komisyonu Üyesi Filiz Akkaş, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ile Türkiye ve AB kanadından çalışanlar, işverenler ile esnaf, kadın kuruluşları temsilcileri iştirak etti.

Toplantıda genel olarak Türkiye-AB ilişkileri, mülteci konusu, gümrük birliğinin güncellenmesi, Türkiye-AB katılım müzakerelerinin canlandırılması ve Erasmus+ programının katkıları gibi konular ele alındı. İlişkilerde, sivil toplum diyaloğunun önemi vurgulandı.

2020

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT