İKV BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, DAYEK TOPLANTISINA KATILDI

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, 4 Şubat 2020 tarihinde Türkiye’nin AB İletişim Stratejisi’nin (ABİS) uygulanmaya başlamasının ardından oluşturulan ABİS Danışma, Yönlendirme ve Eşgüdüm Kurulunun (DAYEK) ikinci toplantısına katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı'nın başkanlığında, kurul üyesi bakanlıklar, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla AB Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye-AB ilişkileri ve ABİS faaliyetleri değerlendirilerek, ABİS kapsamında yurtiçinde ve AB ülkelerinde gerçekleştirilebilecek iletişim faaliyetlerine ilişkin ortak bir takvim oluşturulması hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarınca gerçekleştirilecek etkinliklerde işbirliği yapılmasının önemine değinildi. AB üyelik sürecimize yönelik mevcut iletişim araçlarının ve faaliyetlerinin ortak çabalarla etkinliğinin artırılması, maddi kaynakların verimli kullanılması ile değerlendirme ve izlemenin etkin bir şekilde yapılması konuları görüşüldü.

 

2020

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT