İKTİSADİ KALKINMA VAKFI 54 YAŞINDA

İktisadi Kalkınma Vakfı bundan 54 yıl önce 26 Kasım 1965 yılında kuruldu. Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında ortaklık kuran Ankara Anlaşması’nın imzalanmasından 2 yıl sonra kurulan Vakfımız, Türk iş dünyasının AB konusunda ihtisas kuruluşu niteliğini taşımaktadır. Kurucuları İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası olan İKV, başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere iş dünyası temsilci kuruluşlarının desteği ile faaliyetlerini 54 yıldan beri yılmadan ve kararlı bir şekilde sürdürmektedir.

Türkiye’nin AB entegrasyon sürecini desteklemeye yönelik araştırma, savunuculuk, yayın, proje, konferans, seminer ve bunun gibi faaliyetleri ile kamuoyunu bilgilendirmeyi ve farkındalığı artırmayı hedeflemektedir. “Türkiye’nin AB Uzmanı” olan Vakfımız Türkiye’ye AB’yi, AB’ye de Türkiye’yi anlatarak, iki yönlü bir işlevi yerine getirmektedir. 1984 yılında açılan ve Türk iş dünyasının AB nezdindeki ilk temsilciliği olan Brüksel ofisimiz, AB kurum ve yetkilileri ile temasları yürütmekte, diğer AB üyesi devletlerde ve Avrupa başkentlerinde düzenlenen faaliyetler ile ilgili çevrelere yönelik iletişim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

54’üncü yılını kutlayan Vakfımız, Türkiye-AB ilişkilerinin öneminin gerektirdiği şekilde faaliyetlerini sürdürmekte, Türkiye’de kamuoyunun AB konusunda bilgilendirilmesi, güncel gelişmelerin analiz edilmesi ve Türkiye’ye etkilerinin anlatılmasının yanında Türkiye ve Türk iş dünyası adına görüş ve önerilerimizi AB yetkili kurum ve kişilerine aktarmaktadır. İKV bundan sonra da mütevelli ve destekçi kurumlarının yardımları, Başkan ve yönetim kurulunun önderliği doğrultusunda çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürecektir.

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT