İKV, TRT WORLD FORUM’A KATILDI

Dünyadaki güncel, kültürel, politik, ekonomik ve sosyal çıkmazlara küresel çözümler aramak amacıyla küresel fikir önderlerini bir araya getiren ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen TRT World Forum, 21-22 Ekim 2019 tarihleri arasında "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" temasıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, İstanbul’da gerçekleşen TRT World Forum’a katılarak, “Türkiye-AB İlişkilerinin Geleceği” başlıklı kapalı oturumda bir konuşma gerçekleştirdi. Oturuma, AB eski Bakanı ve Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Birinci Yardımcısı Büyükelçi Selim Yenel ve Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Markus Slevogt birer konuşma yaptı.  Söz konusu oturuma ayrıca, İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M. Gökhan Kilit, İKV Basın Danışmanı ve İstanbul AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı, İKV Kıdemli Uzmanı Yeliz Şahin, Uzman Yardımcısı Merve Özcan ve Melis Bostanoğlu da katıldı.

Forum, Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuk olduğu "Barış Pınarı Harekâtı: Türkiye'nin Güvenli Bölge Talebi" başlıklı özel oturumla başladı. Akabinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılımcılara onur konuğu olarak hitap etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ateş Hattında NATO: Yeni Güvenlik Tehditleri" başlıklı oturumda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da "Yükselen Güçler İçin Yeni Ufuklar: Rekabet mi İşbirliği mi?" başlıklı oturumda konuştu.

Forumun ikinci gününde, "Ticaret Savaşları ve Küresel Kalkınmanın Önündeki Riskler" başlıklı özel oturuma,  TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım konuk oldu.

 

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT