İKV’DEN İPM VE TEPAV İŞBİRLİĞİYLE SEÇİMLERİN ARDINDAN TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ KONULU PANEL

İKV, İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle 4 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da, Seçimlerin Ardından Türkiye ve AB: Zorluklar ve Fırsatlar başlıklı panel düzenlendi. Açış konuşmalarını Dışişleri Başkan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İPM Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman ve TEPAV İcra Direktörü Prof. Dr. Güven Sak’ın gerçekleştirdiği etkinliğe, Ankara merkezli diplomasi, akademi, kamu ve sivil toplum çevrelerinden katılım sağlandı.

İPM Kıdemli Araştırmacısı Prof. Dr. Atila Eralp’in moderatörlüğünde gerçekleşen birinci oturumda, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, TEPAV AB Çalışmaları Merkezi Direktörü Nilgün Arısan Eralp, TEPAV G20 Çalışmaları Merkezi Direktörü Doç. Dr. M. Sait Akman ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sanem Baykal, hem Türkiye’de geçtiğimiz günlerde sonuçlanan Mahalli İdareler Genel Seçimleri hem de AB kurumlarının iç yapısını yeniden şekillendiren 23-26 Mayıs AP Seçimlerinin sonuçlarını yerel ve uluslararası dinamikleri de gündeme taşıyarak, Türkiye-AB ilişkileri perspektifiyle değerlendirdi.

Etkinliğin ikinci ve son oturumunda ise daha geniş perspektifte, bölgesel ve güvenlikle bağlantılı meseleler seçim sonuçlarıyla paralel şekilde gündeme taşındı. İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas’ın moderasyonunda, İPM Kıdemli Araştırmacısı Prof. Dr. Atila Eralp, Ankara Sosyal Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. K. Onur Unutulmaz, İPM Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman ve İPM Araştırma ve Akademik İlişkiler Direktörü Doç. Dr. Senem Aydın-Düzgit, Doğu Akdeniz’deki güncel meseleler, transatlantik ilişkiler ve Suriye krizi gibi güncel meseleleri Türkiye ve Türkiye-AB ilişkileri açısından değerlendirdi.

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT