AB BİLGİ MERKEZLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI, VAN’DA GERÇEKLEŞTİ

TOBB çatısı altında yürütülen Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağını Destekleme Projesi’nin 4’üncü koordinasyon toplantısı, 27-29 Haziran 2019 tarihlerinde Van Ticaret ve Sanayi Odası evsahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya AB Türkiye Delegasyon Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Van TSO Başkanı Necdet Takva, AB Türkiye Delegasyonu İletişim Görevlisi Selda Düzenli, İKV AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı, proje koordinasyon ekibi ile projenin yürütüldüğü şehirlerin koordinatörleri katıldı.

Toplantının ilk günü, Van TSO Başkanı Necdet Takva’nın açış konuşması sonrası, proje koordinasyon ekibinin projeye ilişkin sunumlarıyla başladı.  Toplantının ikinci gününde AB Bilgi Merkezi Koordinatörleri ile bir araya gelen AB Türkiye Delegasyon Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan son gelişmeleri ele alan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşma sonrası proje koordinatörlerinin sorularını yanıtlayan Büyükelçi Berger, akabinde Van AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen 'Urartu'dan Avrupa'ya Melodiler' isimli konsere katıldı.

AB Bilgi Merkezleri ve Dokümantasyon Merkezleri, AB kurumları ve AB’nin temel değerleri hakkında bilgi vererek doğru bilinen yanlışları azaltmayı; AB hakkında kamuoyuna bilgi sağlamayı hedefliyor. Türkiye’nin ilk AB Kütüphanesi ve AB Dokümantasyon Merkezi’ni bünyesinde bulunduran İKV, AB Bilgi Merkezleri Ağının Desteklenmesi Projesi'nin İstanbul AB Bilgi Merkezi faaliyetlerini yürütüyor.  Bu çerçevede, İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi, bölgesel ve tematik etkinlikler, toplumsal münazaralar ile kültürel aktiviteler gerçekleştiriyor.

 

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT