AB BİLGİ MERKEZLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI, İKV’DE GERÇEKLEŞTİ

TOBB çatısı altında yürütülen Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağını Destekleme Projesi’nin 3’üncü koordinasyon toplantısı, 29-30 Nisan 2019 tarihlerinde İKV ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya İKV Başkan Yardımcısı Haluk Kabaalioğlu, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, AB Türkiye Delegasyonu İletişim Bölümü Takım Lideri Müsteşar Marie-Madeleine Kanellopoulou, AB Türkiye Delegasyonu İletişim Görevlisi Selda Düzenli, proje koordinasyon ekibi ile projenin yürütüldüğü 20 şehrin koordinatörleri katıldı.

Toplantının ilk oturumu, İKV Başkan Yardımcısı Haluk Kabaalioğlu ve AB Türkiye Delegasyonu İletişim Bölümü Takım Lideri Müsteşar Marie-Madeleine Kanellopoulou’nun açış konuşması ile başladı. Akabinde Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan son gelişmeleri ele alan bir sunum yapan İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, sunum sonrası AB Bilgi Merkezi Koordinatörlerinin sorularını yanıtladı.

AB Bilgi Merkezleri ve Dokümantasyon Merkezleri, AB kurumları ve AB’nin temel değerleri hakkında bilgi vererek doğru bilinen yanlışları azaltmayı; AB hakkında kamuoyuna bilgi sağlamayı hedefliyor. Türkiye’nin ilk AB Kütüphanesi ve AB Dokümantasyon Merkezi’ni bünyesinde bulunduran İKV, AB Bilgi Merkezleri Ağının Desteklenmesi Projesi'nin İstanbul AB Bilgi Merkezi faaliyetlerini yürütüyor.  Bu çerçevede, İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi, bölgesel ve tematik etkinlikler, toplumsal münazaralar ile kültürel aktiviteler gerçekleştiriyor.

 

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT