AB BİLİM KARAVANI YENİ AZİZ SANCAR’LARIN PEŞİNDE

İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi tarafından, AB Türkiye Delegasyonu ve Almanya Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirilen “AB Bilim Karavanı Şehrimde” isimli proje 4-8 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da ortaokul öğrencileriyle buluştu.

2019 yılı Ocak ayı itibariyle eğitimde bilim faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla yola çıkan "AB Bilim Karavanı” Ankara ve Edirne’nin ardından İstanbul’da ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi. “Bilim Karavanı Şehrimde” isimle proje inovasyon politikaları ile örtüşen hayal et, tasarla, üret yaklaşımı ile çocuklara kendin yap kültürünü kazandırmayı hedefliyor.

AB Bilim Karavanı, 4 Şubat 2019 tarihinde Gaziosmanpaşa Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş Ortaokulu, 5 Şubat 2019 tarihinde Kâğıthane Yaşar Doğu Ortaokulu, 6 Şubat 2019 tarihinde Başakşehir Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu, 7 Şubat 2019 tarihinde Tuzla TOKİ Oruç Reis Ortaokulu ve 8 Şubat 2019 tarihinde Beykoz 75’inci Yılı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi, 04-08 Şubat 2019 haftasında, 5 gün süresince 5 farklı okulu gezerek farklı ekipmanlarla atölye çalışmaları gerçekleştirip, öncelikli olarak benzer imkânlara sahip olmayan okul ve öğrencilerin faydalanmasını sağladı.

Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 30’uncu yıldönümüne de dikkat çeken etkinlik, Yapay Zeka teknolojileri ve uygulamalarının yaygınlaşmasından dünya genelinde en çok çocuklar ve gençler etkileneceğinden, yapay zeka çağında çocuk haklarının geliştirilmesine de odaklanıyor.

Hayal eden, tasarlayan ve üreten bir nesil için özel tasarlanmış karavan, aynı anda 15 katılımcı ile atölye çalışması gerçekleştirebiliyor. Bilim Karavanı Atölyeleri arasında, Ahşap Tasarım Atölyesi, Robotik-Kodlama Atölyesi, 3B Modelleme & 3B Yazıcı Atölyesi bulunuyor. AB Bilim Karavanı Ocak - Haziran 2019 döneminde ziyaret edeceği 20 şehirde ortaokul öğrencileriyle buluşuyor.

 

2019

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT