İKV, ULUSLARARASI YATIRIM VE TİCARET ANLAŞMALARI KONULU BİR KONFERANS DÜZENLEDİ

İktisadi Kalkınma Vakfı, 25 Ekim 2018 tarihinde, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle "Uluslararası Yatırım ve Ticaret Anlaşmaları: Güncel Gelişmeler ve Sorunlar” başlıklı uluslararası bir konferans düzenledi.

Konferansın açış konuşması, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ile Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çelen tarafından yapıldı. İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu’nun oturum başkanlığını üstlendiği konferansın "Dünya Ticaret Düzenine İlişkin Güncel Gelişmeler" başlıklı ilk oturumuna, Prof. Dr. Andrew D Mitchell, Prof. Dr. Csongor Istvan Nagy, Doç. Dr. Mustafa Erkan ve Tan Albayrak konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın "Ticaret ve Yatırım Hukukuna İlişkin Güncel Gelişmeler" başlıklı ikinci oturumuna, Prof. Dr. Yusuf Çalışkan moderatör, Prof. Dr. Yao-Ming Hsu,  Dr. Fatih Serbest ve Ayşegül Ketenci de panelist olarak katıldı.

Öğle arası sonrası konferansın "Yatırım Hukukuna İlişkin Güncel Gelişmeler" başlıklı 3'üncü oturum, Prof. Dr. Günseli Öztekin Gelgel moderetörlüğünde, Prof. Dr. Yusuf Çalışkan, Av. Ahmet Dülger, Dr. Hande Ünsal, Dr. Berk Demirkol ve Dr. Esra Yıldız Üstün’ün tebliğleriyle devam etti.

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas'ın oturum başkanı olduğu konferansın "Sektörel Gelişmeler ve Ticaret Savaşları" başlıklı son oturumu, Dr. Özlem Canbeldek Akın, Erman Ereke, Ar. Gör. Ali Önal ve Ar. Gör. Kazım Çınar’ın sunumlarıyla sona erdi.

 

2018

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT