İKV GAZİANTEP’DE KÜRESEL DÖNÜŞÜM VE AB SÜRECİ KONULU BİR TOPLANTI DÜZENLEDİ

İKV tarafından 23 Ekim 2018 tarihinde Gaziantep Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi ev sahipliğinde “Değişen Dünyada Türkiye: Küresel Dönüşüm ve AB Süreci ” başlıklı bir toplantı düzenlendi.

Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen panele, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, TEPAV Ticaret Çalışmaları Direktörü Bozkurt Aran, TEPAV G20 Çalışmaları Direktörü Dr. Sait Akman, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Muhammet Gökhan Kilit ve İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri konuşmacı olarak katıldı.

Panelin moderatörlüğünü İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu üstlenirken,  ilk oturumda Büyükelçi Bozkurt Aran “Küresel Ekonomide Değişen Dengeler” ve Dr. Sait Akman “Küresel Ticarette Yeni Kurallar, Yeni Aktörler” konulu birer sunum gerçekleştirdi.

Panelin ikinci oturumunda, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas “Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye-AB İlişkileri” başlıklı sunumuyla katılımcılara son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M. Gökhan Kilit, gümrük birliğinin güncellenme süreci ve tarım sektörü üzerine etkilerini ele alan bir sunum yaparken,  seminerde son olarak İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri tarafından iş dünyasının faydalanabileceği AB fonları anlatıldı. Etkinlik sonrası katılımcılara İktisadi Kalkınma Vakfı yayınları dağıtıldı.

 

2018

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT