İKV ABBM İKLİM EYLEM HAFTASINI FİLM GÖSTERİMİ VE PANEL İLE KUTLADI

İktisadi Kalkınma Vakfı İstanbul AB Bilgi Merkezi, AB İklim Eylem Haftası vesilesiyle 24 Eylül 2018 tarihinde film gösterimi ve panel düzenledi.

Panelin açış konuşmaları, İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera-Vinals tarafından gerçekleşti. Etkinlik kapsamında uluslararası festivallerden ödülle dönen, iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarına dikkati çeken "Buğday" filmi gösterildi. Film gösteriminden ardından,  filmin senaristi ve yönetmeni Semih Kaplanoğlu’nun katıldığı  bir panel düzenlendi.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu panelin açış konuşmasında, "AB ve Türkiye'nin de iklim değişikliği ile mücadele konusunda iş birliği yapmaları ve iklim değişikliğinin etkilerini bertaraf etmek için birlikte çalışmaları gerek. Hem iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı mücadele etmek hem de önlenemeyen sonuçlarına uyum sağlamak için ortak stratejiler geliştirmeliyiz." dedi.

AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals de, çevre ve iklim değişikliği alanında Türkiye ile AB arasındaki iş birliğinin köklü bir geçmişi olduğunu belirterek, AB'ye katılım sürecinde 27'nci faslın 2009 yılında müzakerelere açıldığını anımsattı. Vinals, "AB'nin 2007 yılından bugüne kadar su ve atık yönetiminden altyapıya, biyolojik çeşitliliğin korunmasından kimyasal yönetime kadar geniş bir yelpazede çevre ve iklim değişikliği alanına yaptığı destek 1 milyar avroyu aştı." dedi.

2018

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT