İKV BAŞKANI BRÜKSEL’DE TEMASLARDA BULUNDU

2-4 Mayıs tarihlerinde, Brüksel’e bir ziyaret gerçekleştiren İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve beraberindeki heyet, ziyaretin ilk gününde, Türkiye Cumhuriyeti AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye Cumhuriyeti Belçika Büyükelçisi Levent Gümrükçü ve Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu ile bir araya geldi. Görüşmelerde, Türkiye-AB ilişkilerindeki güncel durum ve Türkiye-Belçika ilişkileri ele alındı.

Temaslarını AB kurumları nezdinde sürdüren İKV Başkanı Zeytinoğlu ve beraberindeki heyet, ziyaretin ikinci gününde, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini’nin kabinesinden Anna Vezyroglou ve Avrupa Dış İlişkiler Servisi Türkiye Birimi Şefi  Javier Niño Perez ile görüştü. Görüşmede, katılım müzakereleri süreci ve Türkiye-AB ilişkilerinin farklı boyutlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve beraberindeki heyet, ziyaretin son gününde, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Zeytinoğlu, Komisyon Başkanı Juncker'e İKV Kamuoyu Araştırması ve  İKV faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Türkiye’nin AB’ye tam üye olma yolunda Juncker’den desteklerini istedi. Juncker ise Türkiye’nin AB katılımına destek verdiğini ifade etti.

İKV heyetinde Başkan Zeytinoğlu’nun yanında, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Brüksel Temsilcisi M. Haluk Nuray, Araştırma Müdürü Çisel İleri, Kıdemli Uzman Yeliz Şahin ile Basın Danışmanı ve AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı yer aldı.

2018

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT