İKV AB BİLGİ MERKEZİ TÜRK VE SURİYELİ ÇOCUKLARI FUTBOL MAÇINDA BULUŞTURDU

İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi, AB Türkiye Delegasyonu, Türk Kızılayı ve Galatasaray Futbol Kulübü işbirliğiyle, 16-18 Nisan 2018 tarihlerinde, Suriyeli ve Türk çocukların katılımıyla bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

16 Nisan 2018’de düzenlenen ilk organizasyonda, 12 Suriyeli mülteci çocuk Galatasaraylı futbolcularla Florya Tesislerinde bir araya gelerek, antrenman öncesi teknik direktör Fatih Terim ve oyuncularla toplu fotoğraf çektirdi.

18 Nisan 2018 tarihinde ise 100 çocuk, Galatasaray ve TM Akhisar Futbol takımları arasında İstanbul’da oynanan futbol maçını seyretti. İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, Kızılay Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve Galatasaray İkinci Başkanı Ahmet Şenkal maçı birlikte izledi.  Suriyeli ve Türk çocuklara spor vasıtasıyla ilham verebilmek için maç öncesi Galatasaray futbolcular ile ısınma antrenmanına birlikte çıkarak zaman geçirme ve etkileşimde bulunma fırsatı verildi.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, söz konusu proje ile ilgili düşüncelerini şu sözleriyle dile getirdi: “Galatasaray’a bu çocuklara hayatlarının en güzel günlerinden birini yaşattığı için teşekkür ediyoruz. Çocukların maçı büyük memnuniyetle izlediğini ve gerekli motivasyonu edindiklerini görüyoruz. İKV İstanbul AB Bilgi Merkezi olarak, bu tür sosyal sorumluluk projelerinde paydaşlarımızla ortak çalışmaya sürdürmeye devam edeceğiz”.

 

 

2018

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT