İKV İKLİM EYLEM HAFTASINI AĞAÇ DİKEREK KUTLADI

İktisadi Kalkınma Vakfı AB Bilgi Merkezi ile Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle 24 Ekim 2017 tarihinde AB İklim Eylem Haftası kapsamında Küçükçekmece Nikâh Sarayı bahçesinde iğde ağacı dikim etkinliği düzenledi.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, STK temsilcileri ve iklim gönüllüsü öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinliğin amacı iklim değişikliği ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratmak üzere bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyalog platformlarını arttırmak.

AB’nin Türkiye'deki AB Bilgi Merkezleri iklim değişikliğini tartışmak ve konuya ilişkin farkındalığı arttırmak üzere 16-27 Ekim tarihleri arasında ülke genelinde etkinlikler düzenliyor. Etkinlikleri ana mesajı "Herkes bir fark yaratabilir", bireysel ve yerel düzeydeki eylemlerin Paris İklim Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmasında yardımcı olacağını özetlemekte.

İKV AB Bilgi Merkezi, İstanbul’da AB iklim politikasının hedef ve kazanımları hakkında bilgilendirmeyi ve kamu, iş dünyası ile sivil toplumdan kilit paydaşları konuya ilişkin verimli bir diyalog çerçevesinde bir araya getirmeyi amaçlamakta.

 

2017

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT