İKV HEYETİ BRÜKSEL`DE TEMASLARDA BULUNDU

İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve beraberindeki heyet, 10-11 Mayıs 2017 tarihlerinde Brüksel’de bir dizi temasta bulundu. 16 Nisan 2017 tarihli anayasa referandumu sonrasında Türkiye-AB ilişkilerinin AB kurumlarındaki paydaşlarla değerlendirilmesini öngören ziyarette Avrupa Komisyonunun çeşitli birimlerinde görüşmeler gerçekleştirildi.

İKV heyeti Brüksel temasları kapsamında Komisyonun Komşuluk ve Genişleme Genel Müdürlüğü (DG NEAR) Türkiye Masası Şefi Myriam Ferran ile kapalı bir çalışma toplantısında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, Türkiye Masası Şefi Ferran iletişim ve uzlaşı yolları bulmanın önemini vurgularken Türkiye’nin teknik müzakere alanlarında atması gereken adımları hatırlattı. İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kabaalioğlu da önümüzdeki dönemde taraflar arası ilişkilerin daha ileri aşamaya taşınması yönünde temennilerini paylaştı.

İKV heyeti, Brüksel temaslarında ikinci olarak Komisyonun, AB’nin ortak ticaret politikasını yürütmekle sorumlu birimi Ticaret Genel Müdürlüğünün (DG TRADE) Direktörü Ignacio Garcia Bercero ile Gümrük Birliği’nin modernizasyonu müzakerelerini değerlendirdi. 2017 yılı içerisinde başlaması öngörülen müzakerelere ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu.

2017

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT