TÜRKİYE-AB GENÇLİK FORUMU İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Türkiye-AB Gençlik Forumu, İKV AB Bilgi Merkezi ev sahipliği ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından, Erasmus+ Programının 30’uncu yılını kutlamak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencileri ile 26-28 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Forumun açış konuşmaları AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sn. Christian Berger, AB Bakanlığı Müsteşar Vekili Büyükelçi Sn. Selim Yenel ve İKV Başkanı Sn. Ayhan Zeytinoğlu tarafından yapıldı. 

Forumda, Erasmus+ Programının başarı hikâyelerinin yanı sıra eğitim, öğretim ve sürdürülebilir ekonomi için gönüllülüğün önemi gibi konular ele alınarak, panel oturumlarında Avrupa Gönüllü Hizmeti, genç girişimciliği, genç istihdamı, geleceğin meslekleri ve gençlere yatırımın önemi tartışıldı.

Kaan Yakuphan’ın moderatörlüğünü üstlendiği Forum’un renkli konuşmacıları arasında, Fütürist Ufuk Tarhan, Türkiye'nin ilk değişim programı öğrencilerinden Prof. Dr. Sermin Örnektekin, genç girişimci ve aktivist İrem Sefa Yayımlar, yönetmen Yüksel Aksu ve Hollandalı gezgin ve belgeselci Wilco Van Herpen yer aldı.   

 

2017

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT