İKV BRÜKSEL`DE TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ KONULU YUVARLAK MASA TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İKV 17 Mart 2017 tarihinde İstanbul Politikalar Merkezi (İPM) işbirliğiyle İKV Brüksel Temsilciliğinde bir yuvarlak masa toplantısı düzenledi. Türkiye-AB ilişkileri ve AB çalışmaları alanında uzman Türkiye ve AB merkezli akademisyenler ile politika üreticilerin bir araya geldiği uluslararası toplantıda, taraflar arası ilişkilerdeki güncel durum ve gelecek öngörüleri masaya yatırıldı.

Açış konuşmalarının İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İPM Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman tarafından gerçekleştirildiği etkinlikte uzmanlar değerlendirmelerini, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve İPM Araştırma ve Akademik İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Senem Aydın Düzgit’in moderasyonunda iki oturumda paylaştı.

İlişkilerde yeni söylemlerin ve stratejilerin gerekliliğine, teknik ve kısa vadeli işbirliklerinin önemine vurgu yapılan; ekonomi ve hukukun üstünlüğü arasındaki ilişki ile temel ortak değerlerin hatırlatıldığı toplantıda, sivil alanın önemi ve iki taraf toplumların arasındaki işbirliğinin ehemmiyeti de gündeme getirildi.

2017

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT