İKV BAŞKAN YARDIMCISININ TEMASLARI

İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kabaalioğlu,  Konfüçyüs Enstitüleri Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kabaalioğlu,  Çin’in Kunming kentinde toplanan Konfüçyüs Enstitüleri Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Kunming’de 140’tan fazla ülkeden 500 civarında Konfüçyüs Enstitüsü sorumlusunun katıldığı Genel Kurul Toplantısı’nda Çin Eğitim Bakanı Yardımcısı, Kunming yetkilileri ve pek çok üst düzey konuşmacı açıklamalarda bulunmuştur.

 

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, üç yıl önce Çin’in Tianjin kentinde bulunan Nankei Üniversitesi’nde dersler vermiş ve İstanbul’da, bir Konfüçyüs Enstitüsü kurulması amacıyla girişimlerde bulunmuştu.

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ayrıca 14 Aralık 2016 tarihinde Macau Üniversitesi’nde bir seminer verdi.

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Universidade de Macau Hukuk Fakültesi’nin “European Union Academic Programme” çerçevesinde  14 Aralık 2016 günü “The European Union and Turkey” konulu bir seminer verdi. Visiting Speakers’ Seminar Series çerçevesinde kalabalık bir öğrenci ve öğretim üyesinden oluşan dinleyicilerin sorularını da yanıtlayan Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Türk Anayasası’nın birçok ayrıntılı hükmünü bilen öğrencileri kutladı.

Merkez müdürü Prof. Paulo Canelas de Castro, uzun süre ECSA-European Community Studies Association’da birlikte çalıştıkları Prof. Kabaalioğlu’nu Macau’da görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ayrıca Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu’nun konuşmasını izleyen TDM-Teledifusao de Macau SA İngilizce Haber Bülteni Muhabiri Sn. Camille Bersola, program sonrasında Prof. Kabaalioğlu ile bir mülakat gerçekleştirmiştir.

 

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT