BAŞKAN ZEYTİNOĞLU DÜNYA ODALAR FEDERASYONU GENEL KONSEY ÜYELİĞİ’NE YENİDEN SEÇİLDİ

İKV ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, büyük bir başarıya imza atarak Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey Üyeliği görevine yeniden seçildi.

Dünya Odalar Federasyonu (WCF), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından 1950 yılında üyelik ağındaki ticaret odalarını temsil etmek, odalar arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla kurulmuştur. 12 Bin odadan oluşan küresel ağı birleştiren ve odaların daha üretken olmasına yardımcı olan Dünya Odalar Federasyonu’nun Genel Konsey Seçimleri 2016 Kasım ayı içinde gerçekleştirildi.

2017 – 2019 dönemi seçimleri için, 130 ülkeden 1.200’ün üzerinde Oda üyesi elektronik oy kullanmaya davet edildi. Dünya Odalar Federasyonu Genel Konseyi için dünyanın tüm bölgelerinden, 48 farklı ülke temsilcinin aday olduğu seçimlerde 20 temsilci Genel Konsey’de yer alacaktır.  30 Kasım’da oylamanın kapandığı söz konusu seçimlerde İKV ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Avrupa bölgesini temsilen 2017 – 2019 dönemi için Genel Konsey Üyeliği’ne 3’üncü kez seçildi.

Başkan Zeytinoğlu, yeni dönem Genel Konseyi’nin, 1 Mart 2017 tarihinde yapılacak ilk toplantısına katılmak üzere, Konsey’in yönetim merkezi olan Fransa’nın başkenti Paris’e gidecek.

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT