AB DİL FORUMU İZMİR’DE GENÇLERİ BULUŞTURDU

AB Dil Forumu, 12-14 Ekim 2016 tarihleri arasında, AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals’in, İKV AB Bilgi Merkezi Koordinatörü M. Gökhan Kilit, İKV AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı ve Türkiye'nin 20 illinden 120 üniversite öğrencisi ile akademisyen ve dil uzmanlarının katılımıyla İzmir’de gerçekleşti. Türkiye’de AB Bilgi Merkezi Ağı’nın desteklenmesi projesi kapsamında gerçekleşen forumda, Türkiye’de yabancı dil eğitimi, konunun uzmanları tarafından ele alındı.

Forumda öğrenciler, AB'nin ayırıcı özelliği olarak çok dillilik, AB ile ilişkiler çerçevesinde Türkiye'de dil politikaları, Türkiye ve AB’de dil öğrenimi, uyum ve diyalog kaynağı olarak dil çeşitliliği, medyanın dili gibi konularında atölye çalışmaları yaparak, eğitim ve etkileşimli panel oturumlarına katıldı.

İzmir Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen forumun son gününde, Mesut Yar'ın moderatörlüğünü üstlendiği interaktif bölüme katılan öğrenciler, dil konusunu elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen anket sonuçları ile tartıştı.

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT