DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı’da düzenlenen ve yaklaşık 5 milyon kişinin katıldığı “Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin alana gelmesinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingte sivil toplum örgütleri ve başta TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu olmak üzere iş dünyasının temsilcileri ve sanatçılar da hazır bulundu.

İş dünyası da tek ses tek yürek

Mitinge TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun beraberinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Kamusen Başkanı İsmail Koncuk, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkan Vekili Erol Kiresepi, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan da katıldı.

“Çok mutluyuz”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şu mesajı verdi: “Hem Türk iş dünyası, hem de Sivil Toplum Kuruluşları olarak Yenikapı’da Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ndeyiz. Türkiye tarihinin en büyük mitingindeyiz. Milyonlar burada. Ülkemiz için, demokrasimiz için, birlik ve beraberliğimiz için buradayız. Bu hain darbe girişimi ülke olarak yeniden birlik ve beraberliğimizi sağlamamıza sebep oldu. Bugün Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız, CHP Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı burada. İş dünyası, sporcular, sanatçılar burada. Her kesimden, her görüşten, her düşünceden vatandaşlarımız burada. Sağlanan bu birlik, beraberlik, mutabakat ve ortak akıl ile Türkiye geleceğe daha umutla bakıyoruz. Bundan sonra el ele, omuz omuza vererek ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Hedeflerimize ulaşmak için durmadan daha çok çalışacağız.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, diğer STK liderleriyle birlikte geldiği miting alanında sonuna kadar kalarak, halkın coşkusuna eşlik etti.

 

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT