10`UNCU AB HUKUKU YAZ OKULU 20 HAZİRAN-1 TEMMUZ 2016 TARİHLERİ ARASINDA YAPILIYOR

İKV’nin TOBB, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Amsterdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğinde düzenlediği AB Hukuku Yaz Okulu bu sene 10'uncu defa gerçekleştiriliyor. AB konusunda çalışan kamu kuruluşları, üniversite mensupları, hukukçular, avukatlar, özel sektör ve sivil toplum temsilcileri gibi farklı gruplardan katılımcılara açık olan programda AB hukukunun temel özellikleri, önemli politika alanlarındaki gelişmeler ve Avrupa Adalet Divanı kararları incelenecek.

AB Adalet Divanı eski Yargıcı Prof. Dr. Vilenas Vadapalas, Amsterdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden  Prof. Dr. A.A.M. Schrauwen, Dr. J.H. Mathis, Dr. R.H. Van Ooik, Dr. T.A.J.A. Vandamme, Dr. M.A.H. (Aart) Loubert  ve Stuttgart Barosu’na kayıtlı, Sosyal Davası gibi Türk vatandaşlarının AB’de serbest dolaşım ve yerleşim hakları ile ilgili birçok davada avukat olarak görev alan, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rolf Gutmann tarafından verilecek derslerde AB anayasal hukuku, kişilerin serbest dolaşımı, İç Pazar hukuku, AB-Türkiye ortaklık hukuku, AB dış ilişkileri ve bölgesel ticaret anlaşmaları, mülteci ve insan hakları konuları işlenecek.

20 Haziran ve 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi'nde 2 hafta boyunca devam edecek yaz okulunda dersler İngilizce yürütülecek. Yaz okulunu tamamlayan katılımcılara sertifika takdim edilecek.

Yaz okulu programı:

 

Daha fazla bilgi ve kayıt için:
Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mustafa Okan Yağcı: okan.yagci@yeditepe.edu.tr 0216 578 00 00/3274
İktisadi Kalkınma Vakfı: ikv@ikv.org.tr 0212 270 93 00

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT