ÖĞRETMEN VE EĞİTİMCİLER KOCAELİ`NDE DÜZENLENEN "AB EĞİTİM FORUMU`NDA" YENİ BAKIŞ AÇILARINI TARTIŞIYOR

Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitimci ile akademisyenler, gazeteciler ve STK temsilcileri 30 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde Kocaelinde düzenlenen Avrupa Birliği Eğitim Forumuna katılacak. 31 Mayıs günü düzenlenecek açılış töreninde AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Bela Szombati, Kocaeli Sanayi Odası da Başkan Sayın Ayhan Zeytinoğlu tarafından temsil edilecek.

Temel eğitim kurumları öğretmenleri Avrupa Birliğinde ve Türkiyede eğitim felsefesi, eğitimde haklar, oyun temelli öğrenme ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) gibi konularda eğitim ve etkileşimli panel oturumlarına katılacaklar.

Mesut Yarın moderatörlüğünü üstlendiği foruma katılan öğretmen, gazeteci ve eğitimciler "Eğitimde Yeni/Alternatif Bakış Açıları" temasını tartışarak, elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen bir anketin sonuçlarını değerlendirecekler. Konuşmacılar arasında Hürriyet gazetesinden uzman bir köşe yazarı, Başka Bir Okul Mümkün Derneği ve Nesin Matematik Köyü temsilcileri ile alternatif eğitim teknikleri kullanan bir ilköğretim okulu öğretmeni yer alıyor.

Forum 1996 yılında kurulan ve AB Delegasyonunun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren "AB Bilgi Merkezleri Ağı" tarafından düzenleniyor. Merkezler AB, onun norm ve değerleri ve Türkiyenin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT