65’İNCİ HÜKÜMET SAYIN BİNALİ YILDIRIM BAŞBAKANLIĞINDA KURULDU

22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AK Parti Kongresinde AK Parti Genel Başkanı seçilen; ardından Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Cumhuriyetimizin 65’inci Hükümetini kurma görevi verilen Ulaştırma eski Bakanımız ve AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Binali Yıldırımı üstlenmiş olduğu Başbakanlık görevinden dolayı kutluyor,  kendisine daim başarılar diliyoruz.

1955 Erzincan Refahiye doğumlu olan Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamlayan Başbakan Binali Yıldırım Dünya Denizcilik Üniversitesi’nde ihtisas eğitimi aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Yıldırım, 22’nci Dönemde İstanbul, 23’üncü Dönemde Erzincan, 24 ve 26’ncı Dönemlerde de İzmir Milletvekili seçildi. Yıldırım 58, 59, 60, 61 ve 64’üncü hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı yaptı.  İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İktisadi Kalkınma Vakfı olarak, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhuriyetimizin 65’inci Hükümetini oluşturan kabinenin kıymetli Bakanlarının, Türkiye’nin daha demokratik, daha müreffeh, daha zengin ve daha özgür bir ülke olabilmesi yönünde belirlenen 2023 Hedeflerine ulaşılması doğrultusunda görevlerini en başarılı şekilde yerine getireceklerine inanıyoruz.

Ayrıca önümüzdeki dönemin ülkemizin AB süreci açısından da büyük önem taşıdığını düşünüyor, ülkemizin Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve hükümetimizin önderliğinde yeni dönemde nihai hedef olan AB üyeliğine doğru hızlı bir şekilde ilerlemesini ümit ediyoruz. Bir kez daha Sayın Başbakanımız ve yeni kabinemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT