65’İNCİ HÜKÜMETTE AB BAKANLIĞI’NA ÖMER ÇELİK GETİRİLDİ

Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulan 65’inci Hükümette AB Bakanlığı’na AK Parti Adana Milletvekili  Ömer Çelik getirildi.

1968 Adana doğumlu olan Çelik, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde, yüksek lisansını da aynı bölümde siyaset bilimi alanında yaptı.

22 ve 23’üncü dönemde Adana Milletvekili seçilen Çelik, aynı dönemlerde NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde bulundu. 2010 yılında AK Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Ömer Çelik, 24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlı olarak görev aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Ömer Çelik 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini devam ettirmektedir.

İKV olarak, Sayın Ömer Çelik’i yeni görevinden ötürü tebrik ediyor ve kendilerine AB Bakanımız ve Başmüzakerecimiz olarak başarılar diliyoruz.Geçmiş dönem çalışmaları ve üstün hizmetlerinden ötürü de Sayın Büyükelçi Volkan Bozkıra teşekkür ederiz

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT