İKV BRÜKSEL TEMSİLCİSİ AB KONULARINDA ETKİN İLETİŞİM İÇİN DİYALOG ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray 2-3 Mayıs 2016 tarihlerinde Sivil Toplum Diyaloğu kapsamında Ankara’da düzenlenen AB Konularında Etkin İletişim için Diyalog Çalıştayı’na katıldı. AB üyelik sürecinde hayata geçirilen reformların günlük hayatımıza etkisi konusunda kamuoyunu bilgilendirmede kilit görevler üstlenen medya, STK ve kamu temsilcileri bir araya geldiği çalıştayın ilk oturumunun konuşmacılarından birisi olan İKV Brüksel Temsilcisi Nuray’a bu oturumda Avrupa Bağımsız Yaşam Ağı'nın Brüksel temsilcisi Marco Carnesecchi, Brüksel'de yerleşik ve misafir gazetecilerin iş amaçlı bir araya gelmesini hedefleyen Avrupa Basın Kulübü onursal kurucu başkanı Maria Laura eşlik etti.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Cangir, kurumlar arasında etkin iletişim diyaloğu kurulması için yerel yönetimlerin de sürece katılmasının önemini vurguladı. Cangir, AB Bakanlığının hem mesleki gruplara yönelik hem de kurumsal bazda çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

AB Bakanlığının, sivil toplum, medya ve kurumlar arasında etkin iletişim sağlanması için kimi zaman kendi kaynaklarıyla kimi zaman AB kaynaklarıyla projeler yürüttüğünü vurgulayan Cangir, AB'ye katılım öncesi mali yardımlardan yararlanarak hazırlanan Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında 350’nin üzerinde projeye, yaklaşık 43 milyon avro kaynak aktarıldığını belirtti. 

Diyalog Seminerleri hakkında daha fazla bilgiye buradan (http://siviltoplumdiyalogu.org/diyalog-seminerleri/) ulaşmak mümkün.

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT