AVRUPA GENÇLİK FORUMU DENİZLİ’DE GERÇEKLEŞTİ

AVRUPA GENÇLİK FORUMU DENİZLİ’DE GERÇEKLEŞTİ

Avrupa Gençlik Forumu, 13-15 Nisan 2016 tarihlerinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, AB Bilgi Merkezinin bulunduğu 20 ilden (Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) 120 üniversite öğrencisinin katılımı ile gerçekleşti.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen forumda, öğrenciler farklı illerden bir araya gelerek “Demokrasi”, “Aktif Yurttaşlık ve Çoğulculuk” temaları üzerinden temel haklar, yurttaşlık hakları ve siyasal haklar konulu bilgilendirme seminerlerine katıldı. Forum kapsamında, öğrencilerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmeleri için Demokrasi simülasyonu, koro çalışması, gençlik konseri ve sosyal program gibi kültürel aktiviteler de gerçekleşti.

Forumun son gününde yazar, yönetmen, sanatçı, akademisyen, farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup temsilciler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, aktivistlerden oluşan katılımcılarla moderatör eşliğinde öğrencilerin de elektronik oylamayla interaktif katılımlarını sağlanmasıyla etkinlik sona erdi.

 

 

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT