İKV-UND İŞBİRLİĞİNDE KARAYOLU EŞYA TAŞIMACILIĞI SEKTÖRÜNE YÖNELİK ANKET ÇALIŞMASI

Kurulduğu günden bu yana, özel sektörün AB konusunda ihtisas kuruluşu görevini üstlenen İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), AB bütünleşme süreci ve Türkiye-AB ilişkilerindeki gelişmeler hakkında bilgiler sunarak, özellikle Gümrük Birliği ve AB katılım müzakereleri gibi önemli süreçlere Türk iş dünyasının aktif katılımını sağlamayı hedeflemektedir. 

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Türkiye'nin başlıca kara taşımacılık sektörünün öncü rolünü oynayan bir aktör konumundadır. Türkiye-AB ticari ilişkileri çerçevesinde, Türkiye'nin ihracatının büyük bir bölümünün AB üye ülkelerini yapıldığını göz önünde bulundurulurken, Türk taşımacılık sektörün de Gümrük Birliği güncellenme sürecini yakından izlemenin yanı sıra UND, başta Brüksel'de olmak üzere sektörün aktörlerinin çıkarlarını savunmaya devam etmektedir.

Önümüzdeki dönemde Gümrük Birliği'nin güncellenmesine ilişkin yürütülecek müzakerelerde, Türk iş dünyasının çıkarlarının daha iyi korunabilmesi, Türkiye ekonomisinin bu süreçten azami fayda sağlayabilmesi için doğru ve gerçekçi verilerle desteklenen analizlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikle Gümrük Birliği’nin hizmet sektörünü kapsayacak şekilde güncellenmesi müzakerelerinden önce mevcut durumun bir fotoğrafının çekilmesi, Türk kara taşımacılığı sektörünü de yakından ilgilendirmektedir.

Ankete buradan ulaşabilirsiniz. 

Ankete katılmak için son gün: 1 Ağustos 2016.

Verilen tüm cevaplar gizli kalacak ve anketin sonucu istatistiksel veriler halinde paylaşılacaktır.
Soru ve görüşleriniz için dservantie@ikv.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT