AVRUPA GENÇLİK FORUMU İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Avrupa Gençlik Forumu; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, AB Bilgi Merkezinin bulunduğu 20 ilden (Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) üniversite öğrencilerinin katılımı ile her yıl gerçekleştirilmektedir.

Avrupa Gençlik Forumu bu yıl 13-15 Nisan 2016 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilecektir. Forumunda, öğrenciler farklı illerden bir araya gelerek “Demokrasi” ve “Aktif Yurttaşlık ve Çoğulculuk” temaları üzerinden Temel Haklar, Yurttaşlık hakları ve siyasal haklar, Farklı kimliklerin temsiliyeti konuları üzerine bilgilendirme semineri ve çalıştayın yanı sıra öğrencilerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmeleri için Demokrasi simülasyonu, koro çalışması, gençlik konseri ve sosyal program gibi kültürel aktiviteler de gerçekleştireceklerdir.

Forum gününde yazar, yönetmen, sanatçı, akademisyen, farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup temsilciler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, aktivistlerden oluşan katılımcılarla moderatör eşliğinde öğrencilerin de elektronik oylamayla interaktif katılımlarını sağlanmasıyla etkinlik sona erecektir.

Tüm masrafların, Avrupa Birliği Bilgi Ağı projesinden karşılanacağı Avrupa Demokrasi Gençlik Forumuna katılabilmek için 28 Mart 2016 tarihine kadar CV ve başvuru formunu doldurularak İKV AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Poyrazlı’nın mpoyrazli@ikv.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT