AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI, TOBB VE İKV İLE YENİ DÖNEMİN AÇILIŞINI YAPIYOR

BASIN AÇIKLAMASI
1 Şubat 2016

AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI, TOBB VE İKV İLE YENİ DÖNEMİN AÇILIŞINI YAPIYOR
 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg HABER, AB Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Rauf Engin SOYSAL ve İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun katılımıyla 2 Şubat 2016 Salı günü 11:00’de, TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde, “AB – Türkiye İşbirliğinde 2016 Öncelikleri” paneli gerçekleştirilecek.

Etkinliğe basın mensupları, AB büyükelçileri, STK ve düşünce kuruluşlarının yanı sıra 20 ilde AB Bilgi Merkezleri’ne ev sahipliği yapan Ticaret/Sanayi Odaları, Ticaret Borsası, İktisadi Kalkınma Vakfı ve ESİAD gibi kurumların temsilcileri katılacaktır. Panel; AB-Türkiye işbirliğinin 2016 öncelikleri çerçevesinde Türkiye çapında bilgi ve iletişim ağına dikkat çekip genişletmeyi amaçlar. Panel, “AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi”  açılışının ardından düzenlenecek.

- AB Bilgi Merkezleri Ağı

Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin “iletişim” boyutu, katılım müzakereleri sürecinin ana unsurlarından biridir. Avrupa Birliği tüm aday ülkelerde, kapsamlı bir iletişim stratejisi uygulanmakta. Türkiye ise 2014 Eylül ayında kapsamlı bir iletişim stratejisini uygulamaya koydu. Her iki iletişim stratejisi kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların birbirini “tamamlayıcı”  olmasına önem veriliyor. 

1996'dan beri Türkiye’de hizmet veren AB Bilgi Merkezleri Ağı, AB’nin Türkiye'deki yerel ve bölgesel iletişim faaliyetlerinin bel kemiğini oluşturur. Bilgi Ağı, yerelde bilgi ihtiyacını karşılayıp konferans, toplantı, sergi, konser gibi kültürel etkinlikler ve iletişim odaklı etkinlikler düzenleyerek 20 ilde faaliyet gösterir.

2016

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT