TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ KARS’TA ELE ALINDI

“Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı konferans Kars’ta gerçekleştirildi. 22 Mayıs 2015 tarihinde Kafkas Üniversitesi, Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile Erzurum AB Bilgi Merkezi işbirliğinde düzenlenen “Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı konferansta, Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan güncel gelişmeler ele alındı.

Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen konferansta, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haydar Efe, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır; İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ile İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz birer sunum gerçekleştirdi. 

Konferansın açış konuşmasını gerçekleştiren Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haydar Efe, Türkiye-AB ilişkilerinde güncel gelişmelere değindi. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü AB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır ise konuşmasında, Gümrük Birliği’nin revizyonu kapsamında Türkiye-AB Gümrük Birliği ilişkilerini; İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Türkiye-AB müzakere sürecinde yaşanan son gelişmeleri; İKV Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz ise Türkiye vatandaşlarına yönelik uygulanan zorunlu vize uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT