DÜŞÜNCE KURULUŞLARI İSTİŞARE TOPLANTISI ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düşünce Kuruluşları İstişare Toplantısı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında 27 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Düşünce kuruluşları arasında araştırma gündeminin, çalışma alanlarının ve yöntemlerinin istişare edildiği toplantıya TEK, SETA, TEPAV, SDE, ADAM, ERG, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü, TASAM ve İKV temsilcileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasında ekonomik, sosyal ve sektörel konularda faaliyet gösteren düşünce kuruluşları arasında araştırma gündeminin, çalışma alanlarının ve yöntemlerinin istişare edilmesinin kurumlar arasındaki işbirliği ve farkındalığın artırılması konusunda önemli olduğunu vurgulayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Hükümet programları ve kalkınma planlarında yer alan stratejik öncelikler doğrultusunda ekonomik ve sosyal kalkınma konularında araştırma yapmak üzere Bakanlık bünyesinde kurulan Kalkınma Araştırma Merkezi hakkında bilgi verdi.

Söz konusu toplantıların düzenli aralıklarla gerçekleştirileceğini ifade eden Bakan Yılmaz, düşünce kuruluşlarının hükümet programları ve kalkınma planlarının uygulanmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Toplantıya İKV adına katılan İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz, İKV’nin faaliyetleri ve çalışma alanları konusunda bilgi verdi.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT