İKV YÖNETİM KURULU İSTANBUL TİCARET BORSASI’NI ZİYARET ETTİ

15 Aralık 2015 tarihinde İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve heyeti İSTİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz’u ziyaret etti. Ziyarette İKV’nin mütevelli kuruluşlarından olan İSTİB ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak girişimlerde bulunulması konuları ele alındı.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu görüşmede, İKV’nin AB sürecine verdiği önem ve AB normlarına uyum sürecinin Türkiye’nin sosyoekonomik gelişmesine katkılarından söz etti. 6 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 53. Genel Kurul’da seçilerek iş başına gelen İKV yönetim kurulunun tüm mütevelli ve destekçi kurumları ile yakın işbirliği içinde olmayı arzuladığını belirten İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yeni dönemde mütevelli kuruluşlarla ilişkilerin artarak devam edeceğini belirtti. Zeytinoğlu, İKV olarak, TOBB üyesi oda ve borsalar ile yakın ilişkiler kurulmasına önem verildiğini ve bu amaçla 2016 boyunca çeşitli illerde AB konusunda bilgilendirici seminerler düzenleneceğini belirtti.

İSTİB Başkanı Ali Kopuz İKV Başkanı’na ziyareti için teşekkür etti ve İSTİB olarak İKV’nin çalışmalarını desteklediklerini belirtti. Kopuz, iş dünyası açısından AB sürecinin önemine değindi ve İSTİB olarak yakın dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Kopuz, TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı olarak da Türkiye’nin Ab sürecindeki son gelişmeleri yakından izlediğini belirtti ve özellikle geri kabul ve mülteci konusundaki işbirliği üzerinde durulduğunu ekledi.

Görüşmede, özellikle gümrük birliğinin güncellenmesi sürecinin tarım sektörü üzerindeki etkileri konusunda İKV ve İSTİB’in ortak çalışmalarda bulunabileceği konusunda görüş birliğine varıldı. Görüşme sonrasında İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İSTİB Başkanı Ali Kopuz’a İKV’nin 50. Yılı münasebeti ile hazırlanan bir çini plaketi takdim etti. İSTİB Başkanı ise, İKV Başkanı’na, İstanbul Ticaret Borsası’nın 1924-2014 arasındaki tarihçesini anlatan bir prestij yayın armağan etti.

Görüşmede İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve Zeynep Bodur Okyay, Yürütme Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Yürütme Kurulu üyesi Dr. Zeynel Abidin Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı İlhan Koyunseven, Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Soylu, Sedat Zincirkıran, Denetim Kurulu üyesi Mustafa İçöz, Genel Sekreter Doç. Dr. Çiğdem Nas, Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz ve TOBB AB Dairesi uzmanı Senem Yavaş eşlik etti. Görüşmede İSTİB Yönetim Kurulu Başkanı’nın yanında, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kamar ve Erkan Özefe ile Genel Sekreter Ali Yavuz Yiğit yer aldı.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT