İKV YÖNETİM KURULU TÜSİAD’I ZİYARET ETTİ

15 Aralık 2015 tarihinde İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve heyeti TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes’ı ziyaret etti. Ziyarette İKV’nin mütevelli kurumlarından biri olan TÜSİAD ile ilişkiler ve yeni dönemde gerçekleştirilebilecek ortak girişimler üzerinde duruldu.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yeni Yönetim Kurulunun 6 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 53. Genel Kurul’da seçilerek iş başına geldiğini belirtti. Zeytinoğlu, Mülteci ve göç konusunda iş birliği sonrasında yeniden hareketlenen Türkiye-AB ilişkilerine değinen Zeytinoğlu, yeni hükümet programında da AB reform sürecine güçlü bir vurgu yapıldığını ekledi. İKV Başkanı bu yeni süreçte İKV’nin her zaman olduğu gibi AB sürecine destek vereceğini ve sürecin reformlarla ilerlemesi konusunda takipçi olacağını belirtti.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise, görüşmede TÜSİAD’ın her zaman AB sürecine güçlü destek verdiğini ve Ab bayrağını taşıdığını ifade etti. Başaran Symes, hükümet programının AB süreci açısından ümit verici olduğunu ve süreci desteklemek açısından iş dünyasının pozisyonunun ve iş dünyası tarafından verilecek mesajların büyük önem taşıdığını vurguladı. TÜSİAD Başkanı özellikle genç nesillerin AB sürecine kazandırılmasının son derece önemli olduğunu ve bu konuda İKV gibi kurumlara büyük görev düştüğünü ekledi.

Görüşmede, 2016 yılında Türkiye’nin AB sürecinde öne çıkacak konular görüşüldü. Özellikle iş dünyasını yakından ilgilendiren gümrük birliğinin güncellenmesi süreci ve Trans-Atlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı görüşmelerinin yakından izlenmesi ve ortak araştırmalarla katkı sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Görüşme sonrasında İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’a İKV’nin 50. Yılı münasebetiyle hazırlanan bir çini plaket takdiminde bulundu.

Görüşmede İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve Zeynep Bodur Okyay, Yürütme Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Yürütme Kurulu üyesi Dr. Zeynel Abidin Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı İlhan Koyunseven, Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Soylu, Sedat Zincirkıran, Denetim Kurulu üyeleri Mustafa İçöz ve Hasan Hüseyin Coşkun, Genel Sekreter Doç. Dr. Çiğdem Nas, Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz ve TOBB AB Dairesi uzmanı Senem Yavaş eşlik etti. Görüşmede TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı’nın yanında, TÜSİAD Genel Sekreteri Zafer Ali Yavan, Genel Sekreter Yardımcısı Hale Hatipoğlu ve Dış İlişkiler Sorumlusu Zafer Gazi yer aldı.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT