İKV YÖNETİM KURULU İSTANBUL TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

15 Aralık 2015 tarihinde İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve heyeti İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ı ziyaret etti. Ziyarette İKV’nin kurucularından ve mütevelli kuruluşu olan İTO ile ilişkiler ve yeni dönemde gerçekleştirilebilecek ortak girişimler üzerinde duruldu.

6 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 53. Genel Kurul’da seçilerek iş başına gelen İKV yönetim kurulunun tüm mütevelli ve destekçi kurumları ile yakın işbirliği içinde olmayı arzuladığını belirten İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV’nin Türkiye’nin AB sürecine verdiği önemi vurguladı. Zeytinoğlu, AB üyeliği hedefinin yanında, bu süreçte AB normlarına uyum sağlamanın Türkiye’ye demokratikleşme, özgürlükler ve ekonomik kalkınma alanında sağlayacağı kazanımlardan söz etti. Zeytinoğlu, İKV olarak, TOBB üyesi oda ve borsalar ile yakın ilişkiler kurulmasına önem verildiğini ve bu amaçla 2016 boyunca çeşitli illerde AB konusunda bilgilendirici seminerler düzenleneceğini belirtti.

İTO Başkanı İbrahim Çağlar İKV Başkanı’na ziyareti için teşekkür etti ve İKV’nin İTO için özellikle AB alanındaki çalışmaları ile çok önemli bir kurum olduğunu belirtti. Çağlar, İTO olarak özellikle düşünce üretimi alanındaki son girişimlerini tanıttı ve sektörel analizler, gümrük birliğinin güncellenmesi gibi süreçlerde İKV ile birlikte işbirliği yapılabileceğini ifade etti.

Görüşme sonrasında İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a İKV’nin 50. Yılı münasebeti ile hazırlanan bir çini plaketi takdim etti. İTO Başkanı ise, Başkana’a özel bir hediye sundu ve ziyaret anısına hazırlanan sertifikalar İKV heyetine takdim edildi.

Görüşmede İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve Zeynep Bodur Okyay, Yürütme Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Yürütme Kurulu üyesi Dr. Zeynel Abidin Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı İlhan Koyunseven, Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Soylu, Sedat Zincirkıran, Denetim Kurulu üyesi Mustafa İçöz, Genel Sekreter Doç. Dr. Çiğdem Nas, Genel Sekreter Yardımcısı ve Araştırma Müdürü Melih Özsöz ve TOBB AB Dairesi uzmanı Senem Yavaş eşlik etti. Görüşmede İTO Yönetim Kurulu Başkanı’nın yanında, Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın ve Başkanlık Özel Kalem Müdürü Hızır Can yer aldı.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT