TÜRKİYE-AB KİK HEYETİ AB BAKANI VOLKAN BOZKIR’I ZİYARET ETTİ

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyelerinin başkan ve temsilcileri AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ı ziyaret etti.

Yeni kurulan hükümette AB Bakanlığı ve Başmüzakareciliğe yeniden atanan Büyükelçi Volkan Bozkır'a nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyeleri, ayrıca Bakan Bozkır'a çiçek takdim etti.

Görüşmede Heyet adına konuşan Hisarcıklıoğlu, çalışanlar, işverenler ve Karma İstişare Komitesi üye sendikaları olarak yeni dönemde de Türkiye'nin AB sürecine desteklerinin devam edeceğini belirterek, Bozkır'a yeni dönemdeki görevinde başarı diledi.

Bozkır'ın Brüksel'deki Büyükelçi olarak görev yaptığı dönemde de önemli görevleri yerine getirdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, önümüzdeki dönemde gerek yeni fasılların açılması gerekse vize serbestliği konusunda çok pozitif bir ajandanın oluştuğunu ifade etti.

Hakettiğimiz noktaya güvenle ilerleyeceğiz

Bakan Bozkır ise, Türkiye'nin AB ile ilişkilerinde işverenlerin ve sendikaların önemli bir katkısı olduğunu belirterek, göreve başlarken böyle bir heyetin temsilcilerinin ziyaretinin kendisini onore ettiğini söyledi.

Bozkır, işverenlerin AB ile ilişkilerde dayanışma içinde olmasının güven ortamı yarattığını belirterek, "Türkiye hakettiği noktalara doğru bundan sonra güvenle ilerleyecektir. Zor zamanlarda dayanışma içerisinde olduğumuz başkanlarımızla, vizenin kalktığı ve fasılların bir bir açıldığı bu yeni dönemde de beraber olacağız" şeklinde konuştu.

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT