İKV GENEL SEKRETERİ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PANELE KATILDI

9 Ekim 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen panel Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve AB Küresel Araştırmalar Derneği (ABKAD) işbirliğinde düzenlendi. “Üyelik Sürecinde AB’de ve Türkiye’de değişen algılar” başlıklı panelde, Türkiye’nin AB üyelik sürecinde son dönemlerde AB kamuoyunun Türkiye’ye bakışı ve Türkiye kamuoyunda  AB üyelik sürecine ilişkin tutum ve kanaatler ele alındı. Açış konuşmalarının ABKAD Genel Sekreteri Derya Sevinç ve AKVAM Müdürü Prof. Dr. Erol Esen tarafından gerçekleştirildiği panelde, oturum başkanlığını Türkiye’de AB çalışmalarının duayen isimlerinden Prof. Dr. Tuğrul Arat gerçekleştirdi.

AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Burak Erdenir, Türkiye-AB İlişkilerinde imaj sorununa değindi. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Çiğdem Kentmen, AB kamuoyunda Türkiye algısını değerlendirirken, Yard. Doç. Dr. Ayşad Güdekli Alman basınında Türkiye’ye bakışı ele aldı ve Türkiye ve AB ilişkileri üzerindeki etkilerine değindi.

İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ise, Türkiye kamuoyunda AB’ye bakış ve AB’ye ilişkin algılar konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Nas, İKV’nin Nisan 2015’te yaptırdığı ve kamuoyunda AB desteğini ölçen araştırmanın sonuçlarını da katılımcılara aktardı. Panel soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

 

2015

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT